29.6. - 2.8. harjoitellaan heinäkuun aikataulun mukaisesti!

Harjoitusajat heinäkuu 2020

Heinäkuussa on tarjolla 4 x ohjatut harjoitukset viikossa sekä 4 x Open Mat -harjoitukset.

Ohjatut pystytreenit 90min: Kuntonyrkkeily, Defcon, Nyrkkeily, Kuntothai, Potkunyrkkeily, Thainyrkkeily ja MMA. Kaikki pystylajit harjoittelevat samassa treenissä ja harjoituksissa käydään perustekniikoita sekä drillejä läpi, joten kaikki ovat tervetulleita treeneihin mukaan.

Ohjatut mattotreenit 90min: BJJ, Judo, Nogi, Defcon ja MMA. Mattotreeneihin voit tulla gi päällä tai shortseissa ja rashguardissa. Heinäkuun aikana drillataan perusjuttuja läpi.

Open Mat 90min: Avoimissa harjoituksissa ei ole ohjausta ja voit tulla vapaasti harjoittelemaan kaverisi kanssa, kertaamaan tekniikoita, drillaamaan jne. Harjoitukset ovat avoimet kaikille Ahjon lajiharjoittelijoille.

Harjoituksista vastaa Ahjon huikea valmentajatiimi! Hyviä treenejä heinäkuulle.

MAANANTAI

PYSTYALUE
18:00 – 19:30 Pystytreeni

TATAMI
18:00 – 19:30 Open Mat

MOLSKI
18:00 – 19:30 Open Mat

TIISTAI

PYSTYALUE
18:00 – 19:30 Open Mat

TATAMI
18:00 – 19:30 Mattotreeni

MOLSKI
18:00 – 19:30 Open Mat

KESKIVIIKKO

PYSTYALUE
18:00 – 19:30 Pystytreeni

TATAMI
18:00 – 19:30 Open Mat

MOLSKI
18:00 – 19:30 Open Mat

TORSTAI

PYSTYALUE
18:00 – 19:30 Open Mat

TATAMI
18:00 – 19:30 Mattotreeni

MOLSKI
18:00 – 19:30 Open Mat

Harjoitusajat kevät 2020

Tatami

Maanantai Tiistai Keskiviikko Torstai Perjantai Lauantai Sunnuntai
06.30
Open Mat
06.30
07.30
07.00
10.00
Mininuju
3-4v
10.00
11.00
10.30
11.00
Muksunuju
5-6v
11.00
12.00
Kamppailukoulu
Peruskurssi
11.00
12.00
11.30
12.00
BJJ
Jatko: Gi / No-Gi
12.00
13.00
Junnu BJJ
Jatkoryhmä
12.00
13.00
12.30
13.00
Open Mat
13.00
15.00
13.30
14.00
14.30
17.00
Junnu Judo
Jatkoryhmä
17.00
18.00
Junnutreeni
Kaikki lajit
17.00
18.00
17.30
Lukkopaini
17.30
19.00
18.00
Judo
18.00
19.00
Lukkopaini
18.00
19.30
Junnu Judo
Jatkoryhmä
18.00
19.00
Junnu BJJ
Jatkoryhmä
18.00
19.00
18.30
19.00
BJJ
Jatkoryhmä
19.00
20.30
Judo
19.00
20.30
BJJ
Jatkoryhmä
19.00
20.30
BJJ
Perusteet
19.00
20.00
19.30
BJJ
Perusteet
19.30
20.30
20.00

Maanantai

Tiistai

Keskiviikko

Torstai

Perjantai

Lauantai

Sunnuntai

No events hours available!
Maanantai Tiistai Keskiviikko Torstai Perjantai Lauantai Sunnuntai
12.00
BJJ
Jatko: Gi / No-Gi
12.00
13.00
12.30
19.00
BJJ
Jatkoryhmä
19.00
20.30
BJJ
Jatkoryhmä
19.00
20.30
BJJ
Perusteet
19.00
20.00
19.30
BJJ
Perusteet
19.30
20.30
20.00

Maanantai

  • BJJ Jatkoryhmä
    19.00 - 20.30

Tiistai

  • BJJ Perusteet
    19.30 - 20.30

Torstai

  • BJJ Jatkoryhmä
    19.00 - 20.30

Perjantai

  • BJJ Perusteet
    19.00 - 20.00

Lauantai

  • BJJ Jatko: Gi / No-Gi
    12.00 - 13.00
Maanantai Tiistai Keskiviikko Torstai Perjantai Lauantai Sunnuntai
18.00
Judo
18.00
19.00
18.30
19.00
Judo
19.00
20.30
19.30
20.00

Maanantai

Keskiviikko

Maanantai Tiistai Keskiviikko Torstai Perjantai Lauantai Sunnuntai
17.00
Junnu Judo
Jatkoryhmä
17.00
18.00
17.30
18.00
Junnu Judo
Jatkoryhmä
18.00
19.00
18.30

Maanantai

Keskiviikko

Maanantai Tiistai Keskiviikko Torstai Perjantai Lauantai Sunnuntai
12.00
Junnu BJJ
Jatkoryhmä
12.00
13.00
12.30
18.00
Junnu BJJ
Jatkoryhmä
18.00
19.00
18.30

Torstai

Sunnuntai

Maanantai Tiistai Keskiviikko Torstai Perjantai Lauantai Sunnuntai
17.30
Lukkopaini
17.30
19.00
18.00
Lukkopaini
18.00
19.30
18.30
19.00

Tiistai

Perjantai

Maanantai Tiistai Keskiviikko Torstai Perjantai Lauantai Sunnuntai
10.00
Mininuju
3-4v
10.00
11.00
10.30

Lauantai

Maanantai Tiistai Keskiviikko Torstai Perjantai Lauantai Sunnuntai
11.00
Muksunuju
5-6v
11.00
12.00
11.30

Lauantai

Maanantai Tiistai Keskiviikko Torstai Perjantai Lauantai Sunnuntai
11.00
Kamppailukoulu
Peruskurssi
11.00
12.00
11.30

Sunnuntai

Maanantai Tiistai Keskiviikko Torstai Perjantai Lauantai Sunnuntai
17.00
Junnutreeni
Kaikki lajit
17.00
18.00
17.30

Tiistai

Maanantai Tiistai Keskiviikko Torstai Perjantai Lauantai Sunnuntai
06.30
Open Mat
06.30
07.30
07.00
13.00
Open Mat
13.00
15.00
13.30
14.00
14.30

Tiistai

Sunnuntai

Maanantai Tiistai Keskiviikko Torstai Perjantai Lauantai Sunnuntai
12.30
13.00
13.30

Tiistai

Torstai

No events available!

Pystyalue

Maanantai Tiistai Keskiviikko Torstai Perjantai Lauantai Sunnuntai
11.00
Junnu Thai
Jatkoryhmä
11.00
12.00
11.30
12.00
Kuntothai
Peruskurssi
12.00
13.00
12.30
13.00
Potkunyrkkeily
Peruskurssi
13.00
14.00
Open Mat
13.00
15.00
13.30
14.00
Potkunyrkkeily
Jatkoryhmä
14.00
15.00
14.30
17.00
Vapaaottelu
Jatkoryhmä
17.00
18.00
Kamppailukoulu
Peruskurssi
17.00
18.00
Junnu Nyrkkeily
17.00
18.00
Junnu Thai
Jatkoryhmä
17.00
18.00
17.30
18.00
Kuntonyrkkeily
18.00
19.00
Vapaaottelu
Peruskurssi
18.00
19.00
Nyrkkeily
18.00
19.00
Kuntonyrkkeily
18.00
19.00
Vapaaottelu
Peruskurssi
18.00
19.00
18.30
19.00
Potkunyrkkeily
Peruskurssi
19.00
20.00
Thainyrkkeily
Jatkoryhmä
19.00
20.00
Kuntothai
Peruskurssi
19.00
20.00
Vapaaottelu
Jatkoryhmä
19.00
20.00
Sparritunti
Pystyottelijat
19.00
20.00
19.30
20.00
Potkunyrkkeily
Jatkoryhmä
20.00
21.00
20.30

Maanantai

Tiistai

Keskiviikko

Torstai

Perjantai

Lauantai

Sunnuntai

Maanantai Tiistai Keskiviikko Torstai Perjantai Lauantai Sunnuntai
19.00
Sparritunti
Pystyottelijat
19.00
20.00
19.30

Perjantai

Maanantai Tiistai Keskiviikko Torstai Perjantai Lauantai Sunnuntai
17.00
Junnu Nyrkkeily
17.00
18.00
17.30

Keskiviikko

Maanantai Tiistai Keskiviikko Torstai Perjantai Lauantai Sunnuntai
18.00
Nyrkkeily
18.00
19.00
18.30

Keskiviikko

Maanantai Tiistai Keskiviikko Torstai Perjantai Lauantai Sunnuntai
18.00
Kuntonyrkkeily
18.00
19.00
Kuntonyrkkeily
18.00
19.00
18.30

Maanantai

Torstai

Maanantai Tiistai Keskiviikko Torstai Perjantai Lauantai Sunnuntai
13.00
Potkunyrkkeily
Peruskurssi
13.00
14.00
13.30
14.00
Potkunyrkkeily
Jatkoryhmä
14.00
15.00
14.30
19.00
Potkunyrkkeily
Peruskurssi
19.00
20.00
19.30
20.00
Potkunyrkkeily
Jatkoryhmä
20.00
21.00
20.30

Maanantai

Keskiviikko

Lauantai

Maanantai Tiistai Keskiviikko Torstai Perjantai Lauantai Sunnuntai
17.00
Vapaaottelu
Jatkoryhmä
17.00
18.00
17.30
18.00
Vapaaottelu
Peruskurssi
18.00
19.00
Vapaaottelu
Peruskurssi
18.00
19.00
18.30
19.00
Vapaaottelu
Jatkoryhmä
19.00
20.00
19.30

Maanantai

Tiistai

Torstai

Perjantai

Maanantai Tiistai Keskiviikko Torstai Perjantai Lauantai Sunnuntai
11.00
Junnu Thai
Jatkoryhmä
11.00
12.00
11.30
17.00
Junnu Thai
Jatkoryhmä
17.00
18.00
17.30

Torstai

Lauantai

Maanantai Tiistai Keskiviikko Torstai Perjantai Lauantai Sunnuntai
12.00
Kuntothai
Peruskurssi
12.00
13.00
12.30
19.00
Kuntothai
Peruskurssi
19.00
20.00
19.30

Keskiviikko

Lauantai

No events available!
Maanantai Tiistai Keskiviikko Torstai Perjantai Lauantai Sunnuntai
13.00
Open Mat
13.00
15.00
13.30
14.00
14.30

Sunnuntai

Maanantai Tiistai Keskiviikko Torstai Perjantai Lauantai Sunnuntai
17.00
Kamppailukoulu
Peruskurssi
17.00
18.00
17.30

Tiistai

Maanantai Tiistai Keskiviikko Torstai Perjantai Lauantai Sunnuntai
19.00
Thainyrkkeily
Jatkoryhmä
19.00
20.00
19.30

Tiistai

No events available!

Molski

Maanantai Tiistai Keskiviikko Torstai Perjantai Lauantai Sunnuntai
09.30
Temppuryhmä
09.45
10.30
Nassikka A
09.45
10.30
10.00
10.30
Kilpa
10.30
12.00
Nassikka B
10.30
11.15
11.00
11.30
13.00
Open Mat
13.00
15.00
13.30
14.00
14.30
17.30
Kadetti A
17.30
18.30
Kadetti A
17.30
18.30
Kadetti 9-10
17.30
19.00
18.00
Defcon
Peruskurssi
18.00
19.00
18.30
Kilpa
18.30
20.00
Kadetti 9-10
18.30
20.00
Kilpa
18.30
20.00
19.00
Kisaryhmä
Kaikki lajit
19.00
20.00
Defcon
Peruskurssi
19.00
20.00
19.30

Maanantai

Tiistai

Keskiviikko

Torstai

Perjantai

Lauantai

Sunnuntai

Maanantai Tiistai Keskiviikko Torstai Perjantai Lauantai Sunnuntai
19.00
Kisaryhmä
Kaikki lajit
19.00
20.00
19.30

Keskiviikko

Maanantai Tiistai Keskiviikko Torstai Perjantai Lauantai Sunnuntai
18.00
Defcon
Peruskurssi
18.00
19.00
18.30
19.00
Defcon
Peruskurssi
19.00
20.00
19.30

Keskiviikko

Perjantai

Maanantai Tiistai Keskiviikko Torstai Perjantai Lauantai Sunnuntai
09.30
Temppuryhmä
09.45
10.30
10.00

Lauantai

Maanantai Tiistai Keskiviikko Torstai Perjantai Lauantai Sunnuntai
17.30
Kadetti A
17.30
18.30
Kadetti A
17.30
18.30
18.00

Maanantai

Torstai

Maanantai Tiistai Keskiviikko Torstai Perjantai Lauantai Sunnuntai
13.00
Open Mat
13.00
15.00
13.30
14.00
14.30

Sunnuntai

No events hours available!
No events hours available!
Maanantai Tiistai Keskiviikko Torstai Perjantai Lauantai Sunnuntai
17.30
Kadetti 9-10
17.30
19.00
18.00
18.30
Kadetti 9-10
18.30
20.00
19.00
19.30

Tiistai

Perjantai

No events hours available!
No events hours available!
No events hours available!
Maanantai Tiistai Keskiviikko Torstai Perjantai Lauantai Sunnuntai
09.30
Nassikka A
09.45
10.30
10.00

Sunnuntai

Maanantai Tiistai Keskiviikko Torstai Perjantai Lauantai Sunnuntai
10.30
Nassikka B
10.30
11.15
11.00

Sunnuntai

Maanantai Tiistai Keskiviikko Torstai Perjantai Lauantai Sunnuntai
10.30
Kilpa
10.30
12.00
11.00
11.30
18.30
Kilpa
18.30
20.00
Kilpa
18.30
20.00
19.00
19.30

Maanantai

Torstai

Lauantai

No events available!

Muita harjoituksia / tapahtumia

heinäkuu 2020

ma ti ke to pe la su
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31